Nudistický couchsurfing na streche Manhattanu

Ako sme sa na týždeň nečakane dostali do jednej z najlepších štvrtí New Yorku vďačíme opäť Couchsurfingu. Naša obľúbená časť mesta nie je Socha Slobody, Times Square ani Brooklinský most. Je to apartmán nášho couchsurfera Boba, hneď vedľa Central Parku.

Samozrejme aj spolu so strechou výškovej budovy, kde sme si s jeho dovolením mohli ísť kedykoľvek vychutnávať nočné výhľady na mestské uličky. Raz sme sa tam presunuli pri veľkej apartmánovej párty. Jedného dňa sme sa večer po prechádzke New Yorkom vrátili domov ku Bobovi, ktorý pre všetkých pripravil parádnu večeru (aj vegetariánsku verziu) a pozval zopár hostí. K tomu všetkému sme mali k dispozícii plnú chladničku medzinárodných pív a samozrejme Josephov bar (Bobov veľký spolubývajúci), plný drahého i lacnejšieho alkoholu, ktorý sme mu dostatočne preriedili. Oni sú skorej na vínko, z ktorého sa vedia dať pekne milo do červena. No a ako párty pokračovala, zrazu im skrsol nápad, že sa môžeme presunúť na strechu. Bola to dosť divočina. Tekutú stravu sme si zobrali hore so sebou, niektorí sme si posadali na požiarne schodisko a niektorí sa prechádzali po okrajovej rímse. Výhľady, debaty, pohoda.. na nezaplatenie.

Pripomeniem, že sme boli na streche takmer všetci nahí, keďže Bob je nudista a prečo byť na streche oblečený, keď predtým na apartmáne sme sa už dávno takto odviazali aj my. Možno nás aj niekto videl z ostatných výškových barákov, to by bol pohľad. Sme predsa v bláznivom meste, ktoré nikdy nespí.

Vyhlad-na-Manhattan-couchsurfing-strecha

letecky-pohlad-New-York
Návrat zo Západu naspäť do New Yorku

No vráťme sa na začiatok. Po tom ako sme dali v Marylande výpoveď a rozhodli sa ísť cestovať zvyšok leta aj napriek menšiemu zárobku, naša cesta sa mala začať práve v New Yorku, kvôli neskoršiemu odletu domov, naspäť do Európy. Z našej celkovej, v robote neobľúbenej cestovateľskej skupinky štyroch chalanov, sme najprv skončili dvaja (ja Klochy a Jurky) a mali sme namierené so všetkými taškami všetkých štyroch do New Yorku, kde sme si hľadali miesto odloženia našej batožiny, kam sme sa mali znova, zhruba po 50-tich dňoch vrátiť kvôli odletu domov. Úschovňa batožiny je drahá už len na jediný deň a my sme začínali cestovať v nízkonákladovom štýle. Začali sme skúšať alternatívy. A tak sa nám nakoniec ozval couchsurfer, že nás hostiť bohužiaľ nemôže, ale s uschovaním našej batožiny nemá problém, kľudne aj na 50 dní. A dal nám tip, podľa jeho slov, na najlepšieho couchsurfera v New Yorku. To bol začiatok nášho veľkého dobrodružstva s Bobom.

Najmenší s najväčším :DNajmenší s najväčším 😀

New-York-cez-sklo-Manhattan-vyhlad

nudista-couchsurfing-new-york-nudismus-manhattan

Bobov apartmán sa nachádza na Manhattane, hneď vedľa Central Parku. Z jeho couchsurfingového profilu sme vedeli, že je nudista, ale stále to mala byť naša prvá takáto skúsenosť. Zvoníme zdola, otvárajú sa dvere a dostávame inštrukcie, že máme vystúpiť na šiestom poschodí. Ako prichádzame po chodbe ku apartmánu, dvere sa otvárajú a tam stojí nahý, vysmiaty Bob. Pohodová atmosféra nám pomáha úplne sa odviazať a tak zhadzujeme aj naše oblečenie. Prvýkrát na podobnom mieste. Bob je homosexuál a má aj niekoľko spolubývajúcich. So všetkými sme si rýchlo sadli. Byť úplne vyzlečení nám nevadí a v určitom zmysle nás to aj trošku oslobodzuje. Nudizmus je aj približným synonymom k pojmu naturizmus, ktorý sa sústredí na návrat človeka k prírode prostredníctvom prirodzeného pobytu v prírode bez oblečenia. V tejto betónovej džungli to môže znieť paradoxne ale aspoň je vidieť, že byť sám sebou sa dá byť takmer všade. U Boba, u ktorého sme vítaní aj po návrate zo západného tripu, ostávame však len dve noci, už nám to letí do Denveru, odkiaľ sme začali naše veľké dobrodružstvo za spoznávaním odľahlých miest nádhernej prírody, hlavne západnej časti amerického kontinentu.

Celý príbeh ako sme dali výpoveď a cestovali naprieč USA

New-York-vyhlad-beton

Nocny-New-York-taxi

Ku Bobovi sa po viac ako mesiaci vraciame už všetci štyria (ďalší dvaja sa k nám pripojili počas ciest na Západe), a vtedy sa začína poriadne uletený týždeň bláznivého New Yorku. Zúčastňujeme sa už spomínanej hostiny, ktorá sa mení na veľkú párty. Prítomných je nás možno 10, každý iného povolania, veku či záujmov. Spoločný máme len vkus obliekania…. 🙂 New Yorský maliar-umelec, ktorý rád maľuje sám seba nahého; trošku hanblivý mladý Rus couchsurfer, ktorý si rovnako ako my skúša nudizmus po prvýkrát; šikovný tvorca dokumentárnych filmov práve podporený veľkým finančným grantom; náš Bob so super spolubývajúcimi a my štyria. Preberáme rôzne témy a presúvame sa na strechu budovy, kde sa nám k tomu pridávajú nádherné výhľady na nočný Gotham.

Schodisko-strechy-Manhattanu-couchsurfing-posed

Nudista-couchsurfing-noviny

Bob je medzi cestovateľmi pomerne známy, o čom sa neskôr dozvedáme aj článkom v The New York Times. Málokedy máme šancu stretnúť sa s tak pohostinným človekom. Počas návštevy sme dostali aj kľúče od bytu s peknou modrou visačkou Bobovho mena. Naši hostitelia boli možno aj trošku prekvapení, že sme nemali problém vyzliecť sa donaha, predsa len, skupinku štyroch nahých heteráčov tu nemajú často a veľakrát so zahodením zábran a hanblivosťou majú problém aj ich homosexuálne návštevy.

Všetkých štyroch si nás veľmi obľúbili čoho dôkazom je aj Josephov veľký návrat z práce. Bob nám povedal, že Joseph toto ešte nikdy nespravil. V náš posledný deň, kedy Joseph ako obvykle ráno odišiel do svojej práce, sa zrazu na obed znova objavil na apartmáne len aby nás objal a ešte raz sa rozlúčil. A znova odišiel.

New-York-metro-tunely-zakaz

My sa cítime oveľa lepšie, kde nie sú žiadni turisti a tak vám môžeme odporučiť len – nájdite si vlastné miesto, aj pokiaľ sa jedná o veľkú betónovú džungľu, a možno si to užijete oveľa viac ako čakať v dlhých radách a deliť sa o výhľady s tisíckami ďalších ľudí v spoločnosti nekonečného cvakania fotoaparátov.

Napríklad sme si vygooglili ako sa dá preskúmať podzemný New York. Podľa jedného internetového návodu sme našli vonkajšie dvere do podzemia Kolumbijskej univerzity, ktoré však už po novom boli zablokované. Ďalší návod nás zaviedol priamo do nižších poschodí školy, kde sme našli ďalšie dvere, ale tento raz sme spustili hlasný alarm a tak sme rýchlo zdrhli. Úplnou náhodou sme však natrafili na pootvorené dvere, ktoré nás nenápadným schodiskom zaviedli na strechu univerzity. Tam sme sa spotení usadili, vydýchli, otvorili pivo a vychutnávali rušný život maličkých New Yorčanov. Toľko rôznych príbehov…

Kolumbijska-univerzita-new-york

Chill-na-streche-Kolumbijskej-univerzity-new-york

strecha-New-York-univerzita

Na začiatku sme boli aj my vo veľkom očakávaní a zvedaví čo všetko zažijeme na nudistickom mieste, a zážitok je to ohromne silný. Z týchto ľudí sa stali naši kamaráti. Boli otvorení každej téme a otázke. Netreba sa báť zažívať bláznivé dobrodružstvá. Niektorí nám vravia, že možno trošku viac riskujeme, ale aspoň budeme mať na čo spomínať a môžeme si povedať, že žijeme naplno. Ako sa hovorí:

„Pokiaľ si myslíte, že dobrodružstvo je nebezpečné, skúste rutinu!
Tá je smrtiaca…“

top-of-the-rock-punkacina-New-York
Nie, nepočúvame a chodíme si kade chceme

Vyhlad-na-Queens-z-New-Yorku-osvetlenie

Couchsurfing sa rýchlo rozrastá a to so sebou prináša aj určité negatíva vo forme využívania ho len kvôli tomu, že je úplne zadarmo. Nie je to free hotel, je to o ľuďoch. No a my, nech sme sa akokoľvek snažili, nič sme neminuli. Bob dokonca odmietol aj naše pozvanie a zaplatenie za obed. Že má už ako dôchodca peňazí dostatok. Za všetko ďakujeme a raz mu to vrátime ..alebo niekomu inému, to je jedno. Idea zdieľania couchsurfingu je úžasná. #

Celý príbeh ako sme dali výpoveď a cestovali naprieč USA

CouchsurfingkontroverznénudizmusSeverná Amerikawork and travel

Klochy • 18.7.2016


Previous Post

Next Post

Pridaj komentár

Your email address will not be published / Required fields are marked *